Kalendář závodů

RGPL Summer Cup - DTM

Monza | 11.7.2021 20:15


 

SRC 24H of Spa Francorchamps

17. - 18.7.2021 13:00


 

RGPL Summer Cup - DTM

Istanbul | 25.7.2021 20:15


 

RGPL Summer Cup - DTM

Baku | 8.8.2021 20:15


 

 

 

RGPL Summer Cup - DTM

Barcelona | 22.8.2021 20:15


 

Karel Němec:

    S účastí na letošní čtyřiadvacítce jsem absolutně nepočítal. Na začátku roku jsem začal pracovat v nepřetržitém provozu a zrovna tento víkend jsem měl být v práci. V to, že bych dostal dovolenou, jsem ani nedoufal. Veškeré přípravy na závod jsem proto nechal na ostatních žabácích, nechtěl jsem zasahovat do závodu, kterého se nezúčastním. Příště už si to nedovolím, minimálně výběr auta bude třeba trochu urychlit, rozhodnutí padlo až necelé dva týdny před závodem a vypadalo to, že se celý tým kvůli tomu rozhádá. Ani pro mě to nebyl ideální stav, protože i když jsem se od všeho ostatního distancoval, skinování bylo tradičně na mě. Nakonec se ale přece jen všichni shodli, že se pojede s BMW M6.

    Kluci začali setovat, trénovat, já skinovat (a při tom jsem se zase naučil i něco nového), no a pak se stal zázrak - byla mi, čistě náhodou kvůli aktuální situaci ve firmě, nabídnuta dovolená právě na tento víkend! Samozřejmě jsem souhlasil, nebylo to ale ještě jisté - vše se měnilo z hodiny na hodinu. I tak jsem ale hned začal trénovat, Spa naštěstí znám víc než dobře, obzvlášť po loňských dvou čtyřiadvacítkách. Tak dobře, že si ji narozdíl od ostatních okruhů nemusím nijak připomínat a můžu jezdit prakticky od začátku naplno. Stačilo si tedy jen zvyknout na auto, což bylo trochu horší. BMW jelo hezky, celkem stabilně, nastavené jsme ho měli také dobře, jen na něj prostě nejsem zvyklý, ale nedalo se svítit, prostě jsem musel najíždět.

    Ve čtvrtek večer jsem se dozvěděl, že minimálně v pátek na tu noční prostě budu muset přijít. Nepotěšilo mě to, ale pořád byla naděje, že alespoň sobota s nedělí vyjde. Prostě jsem trénoval dál. A nakonec to vyšlo. Ona páteční noční pro mě ale znamenala, že rozhodně nebudu u začátku závodu. V nějakých osm ráno jsem šel spát a vstával odpoledne, díky čemuž jsem byl ale zase vyspalý na noční jízdy, které mě čekaly. Dva noční stinty jsem vzal místo Michala, další dva ani nevím, kde jsem vzal. To bylo zatím vše.

    Během večera jsem se aspoň trochu rozjezdil. Nebylo to ono, ale tušil jsem klasický průběh - během závodu se prostě rozjezdím. Kluci to zatím rozjeli parádně, pořád se drželi někde kolem snad desátého místa, ani moc nechybovali, jen Michalovi se povedl jeden rejoin. To mi teda moc na klidu nepřidávalo, věděl jsem, že nemám šanci vybojovat nic navíc, zato se toho dalo hodně ztratit. Jel jsem ale až překvapivě dobře. Pomaleji, ale stabilně, kromě jednoho lehkého otření se o svodidla i bez poškození. Po dvou stintech jsem auto předal Petrovi Fikarovi skoro tam, kde jsem ho převzal. Podobně se mi dařilo i o dvě hodiny později, jen jsme po Petrově záhozu byli trochu níž. Z něj jsem se pak pokusil vymámit jeho dva stinty po páté hodině, ale marně - prostě trval na tom, že vstane, proleje se kafem a v pohodě je odj. Budu na něj hodný, o tom, jak mu to vyšlo pomlčím. Pro mě to každopádně byla konečná. Neodjel jsem toho moc, ale svůj úkol - držet auto přes noc - jsem splnil a troufám si říct, že dobře.

    Asi nemá moc význam, abych se rozepisoval o dalším průběhu závodu - zaprvé jsem asi kolem šesté hodiny, když už se tak nějak scházel zbytek týmu, totálně odpadnul a šel spát, no a zadruhé to za mě už určitě udělali jiní. Mně tedy nezbývá, než poděkovat všem za jejich práci - to, co se nepodařilo loni s Race For Fun, vyšlo letos s Phyllobates Terribilis, což je dalším důkazem, že jsme poskládali opravdu dobrý tým.

 

O víkendu 17. - 18.7. čeká naše jezdce další čtyřiadvacetihodinový závod - pod hlavičkou TeamRGPL pojedou stejně jako loni na německé lize SimRace Community opět na Spa Francorchamps!

 

Copyright © 2020 Phyllobates Terribilis. Všechna práva vyhrazena.