Kalendář závodů

RGPL Summer Cup - DTM

Monza | 11.7.2021 20:15


 

SRC 24H of Spa Francorchamps

17. - 18.7.2021 13:00


 

RGPL Summer Cup - DTM

Istanbul | 25.7.2021 20:15


 

RGPL Summer Cup - DTM

Baku | 8.8.2021 20:15


 

 

 

RGPL Summer Cup - DTM

Barcelona | 22.8.2021 20:15


 

 

 

 

    V roce 2013 se na prvním vytrvalostním závodu ligy RGPL - desetihodinovce v Brně - objevila posádka Petra Fikara, Zdeňka Měkoty a Jana Průši s opravdu orignálním názvem i skinem. Tehdy to byla první a zároveň na dlouhou dobu poslední účast zeleného auta pod jménem Phyllobates Terribilis.

    Málokdo z dnešního osazenstva RGPL League vůbec šukající žabky zažil, sem tam si na ně ale někdo vzpomněl. O více než šest let později, na konci roku 2020, jsme se rozhodli využít rozkladu týmu Race For Fun a návratu Petra Fikara do virtuálních závodů k oživení legendy. Race For Fun se nakonec znovu sešel skoro kompletní, tedy Karel Němec, Michal Harmáček, Tomáš Bílek i Víťa Šťastný, který z týmu původně odešel už na podzim. Samozřejmě je zde i Petr Fikar a další novou posilou bude Lukáš Jelínek.

 

 

 

 

 

 

    První sérií, do které náš staronový tým nastoupí, bude Touring Car Cup samozřejmě na RGPL League. Série je vypsána pro dvě kategorie, do kterých jsme se rozdělili hezky půl na půl. Tou malinko rychlejší budou cupová Porsche 911, se kterými pojede Karel Němec, Michal Harmáček a Víťa Šťastný. V té malinko pomalejší pojede Petr Fikar, Tomáš Bílek a Lukáš Jelínek s vozy BMW M2 CS.

    Oba vozy jsou náročné na řízení, nelze říct, že by jedna kategorie byla ovladatelnější a tím vhodnější pro méně zkušené. Náročné to budou mít borci v BMW i v Porsche, jen trochu jiným způsobem. Spolu s očekávanou vysokou účastí, která se na RGPL League stává standardem, můžeme čekat zajímavé závody.

 

 

 

 

 

 

    Skiny pro celý tým vytvořil Karel Němec, je tak na nich znát jeho rukopis z posledních let. Jednoduchý styl, kterého se držel v Race For Fun, nedokázal moc dobře opustit, i tak jsou snad ale skiny dost odlišné. Rozhodli jsme se, že náš tým bude opravdu pestrobarevný, každý má svou vlastní výraznou barvu, která mu už zůstane. S oranžovým autem budete vídat Karla Němce, se žlutým Michala Harmáčka, se zeleným Petra FIkara, s tyrkysovým Tomáše Bílka, s červeným Víťu Šťastného a s růžovofialovým Lukáše Jelínka.

    Připravujeme se i na druhou sérii, kterou bude druhý ročník RGPL GT3 Endurance. Tam pojedeme s Aston Martinem Vantage, který už také průběžně připravujeme.

    Začínáme už dnes večer prvním závodem Touring Car Cupu - v 19:30 odstartujeme do hodinového závodu na záludné japonské Okayamě. Jak se nám bude dařit můžete sledovat nejen dnes na webu a oficiálním streamu ligy RGPL, na Karlově Twitchi a také na našem Facebooku. Snad si neutrhneme moc velkou ostudu, ale i kdyby - hlavní je, aby nás náš koníček bavil. Na tom se nic nezměnilo a proto jsme se dali dohromady právě v této sestavě.

 

Copyright © 2020 Phyllobates Terribilis. Všechna práva vyhrazena.